Anasayfa / Psikoloji / Anne Babalar İçin Yapılmayacaklar Rehberi pdf oku

Anne Babalar İçin Yapılmayacaklar Rehberi pdf oku

Anne Babalar İçin Yapılmayacaklar Rehberi
Anne babalar her şeyi “doğru” yapmak ve “iyi” çocuk büyütmek isterler. Gayet doğal olan bu istek, televizyon, kitaplar ve sosyal medya aracılığı ile bilgi bombardımanına tutulduğumuz bilgi çağında büyük bir baskıya dönüşür ve yapılamayan her şey anne babalara suçluluk hissi olarak geri döner.
Eminim ki bugüne kadar birçok farklı öneri ile karşı karşıya geldiniz ve hepsini aklınızda tutmanız mümkün olmadığı için doğru şeyleri yapabilmek için pratik ipuçları ve garanti formüller aramaya başladınız. Size ne yaparsanız “doğru” yapmış olacağınızı söyleyemem. Ama size neyi yapmamanız gerektiğini söyleyebilirim. Çünkü neyin çocuk için daha iyi olduğuna dair bilgimiz sürekli değişirken (bir dönem çocuğumuzla arkadaş olmamız gerektiği söylenirken artık bunun çok iyi bir fikir olmadığını biliyoruz) çocuğa zarar veren şeyler hiç değişmiyor.
Bu kitapta hangi yaşta, hangi ülkede, hangi ailede olursa olsun çocuğa zarar verdiği kesin olan ve bunları yapmadığınız sürece “kötü anne – baba” olmadığınızı düşünebileceğiniz şeyleri anlatacağım. Böylece size ne yapmanız gerektiğini söyleyen bilgileri biriktirip sonra onları uygulayamadığınızda suçluluk hissetmenize gerek kalmayacak.

Ayrıca Kontrol Et

Psikodrama Grup Psikoterapisi El Kitabı pdf oku

Psikodrama Grup Psikoterapisi El KitabıPsikodrama Grup Psikoterapisi Türkiye’de son on yılda büyük bir çıkış yaşamaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir