Anasayfa / Çocuk Kitapları / Annemden Dinlediğim Masalllar pdf oku

Annemden Dinlediğim Masalllar pdf oku

Annemden Dinlediğim Masalllar
Yazar Mine Erol 1929 doğumlu,
Onun çocukluk yıllarında; radyo, televizyon, internet gibi görsel ve işitsel araçlar yoktu. Annesi ona kuşaktan kuşağa anlatılan masallar anlatırdı. O da bu masallardan unutamadıklarını sizler için yazdı. İçindeki Masallar:
Üç Arkadaş, Perili Köşk, Koca Dev, Balkabağı, Kümesin Reisi,Gözlüklü Tilki, Tembel Efe, Aç Gözlü Balık.
Keyifle okuyacağınız masallar…
Arka kapak ve kitabın içinden ….
Yazar Hakkında:
1929’da İstanbul’da doğdu. İlkokuldan sonra Üsküdar Amerikan Kız Lisesi akabinde Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi, Tarih Bölümünden 1953 yılında mezun oldu. Bir süre Etimesgut Havayollarında danışma olarak çalıştı. Kazandığı sınavla mezun olduğu fakültenin Tarih Bölümünde asistan olarak göreve başladı. Amerika’nın Garp Ocakları ile İlişkileri tezi ile Dr. unvanını aldı. 1960-61 de Fulbright, 1975 ARIT Bursları ile Amerikan arşivinde araştırmalar yaptı. Türkiye’ye döndü. Osmanlı İmparatorluğunun Büyükelçisi Rüstem Bey, Türkiye’de Amerikan Mandası Meselesi, Birinci Dünya Savaşı Arifesinde Amerika’nın Türkiye’ye Karşı Tutumu adlı kitaplarla ve makaleler yazdı. Osmanlı İmparatorluğu’nun Amerika ile Yaptığı Ticaret Anlaşmaları teziyle 1982 yılında Doçent oldu. Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’ndeki kadrosuzluk nedeniyle Konya Selçuk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesine geçti. 1988’de profesör ve aynı zamanda Tarih Bölüm Başkanlığı yaptı.  1996 da emekli oldu.
Emekli sonrası yaşamında tarih ve sanata yöneldi. Osmanlı Kâğıt Motifleri ve Cumhuriyet müzesi (ikinci meclis) tavan motifleri adlı ilk kişisel sergisini 1997 de açtı. Yurdumuzun birçok şehrinde kişisel sergi (20), ayrıca  Atina ve Moskova başta olmak üzere, 18 karma sergiye katıldı. Prof. Mine Erol, geçmişte yasanmış olayları, Dünden Bugüne adlı kitabında yayınladı. Müneccimbaşı ve Acil Susam öyküleri Amerika’da yayınlandı. Umut Ask Hayal ve Kanayan Kalpler öykü kitapları, Şiirlerini; Mor Menekşe, Uçan Kuşlar, Sonbahar Renkleri adlı kitaplarında topladı. Atatürk’ün Çocukluk ve Okul Yılları çocuk kitabı Araştırmacı Filiz Erol’la birlikte yazdı. Ressam Hikmet Çetinkaya’nın atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıca Kontrol Et

Ela Kendini Korumayı Öğreniyor pdf oku

Ela Kendini Korumayı ÖğreniyorDeğerli Anne Babalar ve Öğretmenler,Bu kitap çocukların ELAKİN, OMUTÜY, ÖRIDSB ve ZÇGŞCP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir