Anasayfa / Çocuk Kitapları / Çiçek Dürbününden Bakmak / Sinemada Çizgi Çocuklar pdf oku

Çiçek Dürbününden Bakmak / Sinemada Çizgi Çocuklar pdf oku

Çiçek Dürbününden Bakmak / Sinemada Çizgi Çocuklar
Çocuk temalı, çocuk kahramanlı, fantastik veya animasyon, hangi teknik ve türde yapılmış olursa olsun çocuk sineması, yetişkinlere saflığın, iyiliğin, güzelliğin ve umudun her şeye rağmen yaşamaya devam edeceğini fısıldar. Bu masum, saf, mûzip, haşarı ve renkli dünyayı izlerken duyduğumuz huzur, insanın ana vatanı olan çocukluğunu hep içinde taşıdığının göstergesidir. Bu yüzden elinizde tuttuğunuz kitap, akademik değerde bilgiler içerse de bir akademi kitabı değildir. Kıymetli yazarlarımıza anavatan çocukluğa doğru, sinema üzerinden bir yolculuk davetidir. İşte bu davette; animasyon filmlerini odağına alan bu kitapta, “Sinemada Çizgi Çocuklar”ın izini süren isimler:
Abdulkadir Yaylacık, Ahmet Topbaş, Ayşe Karaköse, Ayşe Karaman, Ayşe Nur Kaymak, Ayşe Şahinboy Doğan, Ayşe Yılmaz, Elif Nur Can, Erkam Aslanoğlu, Esma Şafak, Fadim Özer Kasay, Fatih Turanalp, Feyza Şule Güngör, Gülsüm Çıngı, Güven Adıgüzel, H. Elif Mutlu, Hatice Kübra Karadeniz, Hatice Kübra Kısa, Hatice Marlalı Karadağ, Havva Yılmaz, İbrahim Eyibilir, Mehtap Gümüş, Merve Uygun, Muammer Ulutürk, Murat Küçükhemek, Mustafa Uçurum, Pınar Başar Ünlüer, Rabia Gülcan Kardaş, Safa Yılmaz, Selvigül Kandoğmuş Şahin, Sevil Civelek, Sevinç Şahin, Sümeyra Turanalp, Şeyma Tamer, Ümit Yaşar Özkan, Yunus Meşe, Zeynep Tiftik, Zişan Çavuşoğlu.

Ayrıca Kontrol Et

Arkadaşım Karanlık pdf oku

Arkadaşım KaranlıkYıldızlı bir gecede Sarp’ın en komik arkadaşı Karanlık, bir dilek diledi. Sarp da bu dileğigerçekleştirmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir