Anasayfa / Psikoloji / Çocuğunuzun Psikoloğu Olun pdf oku

Çocuğunuzun Psikoloğu Olun pdf oku

Çocuğunuzun Psikoloğu Olun
Yetişkin yaşamında ortaya çıkan psikolojik sorunların ve kişiyi psikolojik açıdan zor duruma düşüren travmaların büyük çoğunluğu çocukluk döneminden gelmektedir. Bu nedenle, çocukların ebeveynlerine ya da bakım verenlerine, besleme ve beden sağlığını koruma kadar önemli başka bir görev daha düşüyor: Çocuğun ruhsal sağlığını korumak ve ruhsal gelişimine rehberlik etmek.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki beyin, ancak başka bireylerle bir arada yaşayarak ve onlarla sosyal ilişkiler kurarak sağlıklı bir şekilde gelişiyor. Bu durum da ilk elde ebeveynler ile başlıyor.
Bu kitap, birey yaşamının bu kritik evresinde karşılaşılan sorunlar, yapılan hatalar ve bu döneme ilişkin önerilerle oluşturulan bir ebeveyn rehberidir. Amacımız “YETERİ KADAR İYİ EBEVEYN OLABİLMEK” adına çocuğun yaşını gözetmeden, nasıl bir ebeveyn olursak, çocuğun gelişimini nasıl etkileriz sorusuna cevap verebilmek.

Ayrıca Kontrol Et

Deneysel Psikoloji pdf oku

Deneysel PsikolojiDeneysel Psikoloji terimi, kendi içinde iki temel anlamı birlikte barındırmaktadır. Kavram, öncelikle bilimsel psikolojinin, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir