Anasayfa / Psikoloji / Depresyon Kaygı Farkındalık Kartları (Depresyon-Kaygı İçin 52 Adımlık Döngüsel Kart Destesi) pdf oku

Depresyon Kaygı Farkındalık Kartları (Depresyon-Kaygı İçin 52 Adımlık Döngüsel Kart Destesi) pdf oku

Depresyon Kaygı Farkındalık Kartları (Depresyon-Kaygı İçin 52 Adımlık Döngüsel Kart Destesi)
Depresyonunuz olduğunda çoğu şey eskisi kadar keyif vermez birçok şey bunaltıcı gelebilir. Duygusal ve fiziksel olarak yorgun hisseder size iyi etki edebilecek küçük adımlar atmak bile size imkânsız gelebilir.
 
Nörobilimci, Alex Korb’un yenilikçi kitabı The Upward Spiral’den yararlanan bu 52 kartlık deste, düşünceleri yeniden şekillendirmek ve daha sağlıklı bir yaşama doğru yukarı doğru bir döngü oluşturmak için etkili bir yaklaşım sunuyor.
 
İster duygu durum, motivasyon, uyku veya stres konularından bir tanesiyle isterseniz de bunların hepsiyle mücadele ediyor olun, nörobilimi daha iyi anlamak, bu sorunlarla başa çıkmanız konusunda size yardımcı olacaktır. Depresyon ve anksiyetenin kökeni biyolojiye dayansa da biyolojiniz yeniden şekillendirilebilir.
 
Düşünceleriniz, davranışlarınız, etkileşimleriniz ve çevrenizde yapacağınız ufak değişikliklerle depresyon ve anksiyeteye katkıda bulunan temel beyin devrelerinin aktivitesini ve kimyasını değiştirebilirsiniz. Olumlu yaşam değişiklikleri, olumlu zihinsel değişikliklere yol açar. Böylelikle ileriki olumlu yaşam değişimleri daha erişilebilir hale gelir. Bu da sizi ileriye taşıyan döngünün özüdür.
 
Bu deste, ileriye taşıyan döngünün dokuz temel unsurunda size rehberlik edecektir. İşte bu unsurlar:
 
1. Farkındalık ve döngüyü anlamak
2. Aktivite döngüsü
3. Nefes ve beden döngüsü
4. Uyku döngüsü
5. Sosyal döngü
6. Hedefler ve kararlar döngüsü
7. Mindfulness ve kabul döngüsü
8. Alışkanlık döngüsü
9. Minnet ve şefkat döngüsü

Ayrıca Kontrol Et

Gelenek İle Gelecek Arasında İslami Psikoloji pdf oku

Gelenek İle Gelecek Arasında İslami Psikoloji“İslam bir yaşam biçimidir, Batı psikolojisi insanların psikolojisini değiştirmekte ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir