Anasayfa / Ekonomi / Endüstriyel Pazarlarda Başarı Faktörü: Markalaşma pdf oku

Endüstriyel Pazarlarda Başarı Faktörü: Markalaşma pdf oku

Endüstriyel Pazarlarda Başarı Faktörü: Markalaşma
Günümüz işletmeleri için vazgeçilmez bir başarı faktörü olan marka ve marka yönetimi, sınırlarını bugüne kadar yoğun uygulama alanı bulduğu tüketici pazarları ötesine taşımakta ve artık endüstriyel pazarlarda faaliyet gösteren şirketlerin de odak noktasına yerleşmektedir. Endüstriyel ürün ve hizmetlerin markalaşması sürdürülebilir rekabet avantajı yaratmada bu pazardaki işletmelere büyük fırsatlar sunmaktadır.
 
Pazarlama literatüründe ağırlıklı yer bulan tüketici pazarlarıyla karşılaştırıldığında endüstriyel pazar ve endüstriyel pazarlama alanları daha yeni yeni ilgi odağı olmaya başlamıştır. Aynı şekilde ağırlıklı olarak tüketici pazarlarının ilgi odağı olan markalaşma, endüstriyel pazarlama çerçevesinde yeni bir inceleme alanını oluşturmaktadır. Endüstriyel ürünlerde markalaşma konusunun özellikle Türkçe yayınlara bakıldığında daha çok ilgiye ihtiyaç duyulan bakir bir araştırma alanı olduğu fark edilmektedir. Buradan hareketle bu kitapta endüstriyel pazarda faaliyet gösteren ve markalaşma konusunda adımlar atmak isteyen işletmeler için bir yol haritası çizilmeye ve Türk pazarlama literatürüne bir katkı sağlanmaya çalışılmıştır.

Ayrıca Kontrol Et

Sağlık Ekonomisinde Teorik ve Uygulamalı Çalışmalar pdf oku

Sağlık Ekonomisinde Teorik ve Uygulamalı ÇalışmalarİçindekilerBÖLÜM I – Covid 19 Pandemisinin Enerji Piyasası Üzerindeki Etkileri: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir