Anasayfa / Çocuk Kitapları / Gezegen Turtası pdf oku

Gezegen Turtası pdf oku

Gezegen Turtası
“Uyanıyor,” diye lafımı kesti babam. “Yanına gidip bunun bir rüya olduğuna ikna et onu. Nerede olduğunu anlarsa, bunun kozmik sonuçlarını kimse tahmin edemez. Onu korumak senin elinde. Diyarlar’ı korumak da.” 
Abartmakta babamın üstüne yoktu. Ayrıca bu kıza nasıl göz kulak olacaktım? Doğru düzgün bakacağımıza söz verdiğimiz halde annem evcil hayvan bile almamıza izin vermezdi. Evcil hayvanı boş verin, bitki bile almama karşı çıkmıştı! Topuklarımı yere daha da bastırdığım sırada odanın diğer tarafından gelen bir soluklanma sesi dikkatimizi dağıttı. 
Annika devasa pencerenin önünde duruyordu, gördüğü milyarlarca galaksi yüzünden gözleri fal taşı gibi açılmıştı. Kolunu yavaşça kaldırıp onları işaret etti. 
 
“BU da NEYİN nesi BÖYLE?”
 
Joss, Evrenin Yüce Hükümdarı’nın yedinci oğludur. 
Ağabeyleri babasının evreni yönetmesine yardım eder fakat Joss’un tek yaptığı turta dağıtmaktır. Evet, turta. Elbette bu turtalar aslında hamurlarında evrenin sırlarını saklarlar ama yine de turtalardır işte. 
 
Joss ağabeylerinin gerisinde kalmaktan memnundur. Zaten kendisi bovling skorunu yükseltmeye çalışmakla, davul çalmaya çalışan (ama beceremeyen) en iyi arkadaşı Kal’i dinlemekle ve sürekli değişim geçiren evi Diyarlar’ı keşfetmekle fazlasıyla meşguldür. 
Fakat Dünya aniden kaybolunca Joss her ne kadar imkânsız görünse de onu geri getirme işiyle görevlendirilir. Açıksözlü Dünyalı Annika’yla hayatının macerasına atılır ve evrenin hayal ettiğinden bile tuhaf bir yer olduğunu fark eder. 
 
“Kaçırılmaması gereken duygusal bir kitap.”
Publishers Weekly
 
“Gerçekten akıcı… Ağız sulandıran şekerleme tadında bir öykü.”
School Library Journal
 
“Wendy Mass bir hazine. Kitaplarını okudukça zenginleşeceksiniz.”
Trenton Lee Stewart, Gizemli Benedict Derneği serisinin yazarı

Ayrıca Kontrol Et

Çaylak İle Filozof 4 / Güzellik, İyiliktir pdf oku

Çaylak İle Filozof 4 / Güzellik, İyiliktirKalbim kırılmış falan değildi. Aynaya baktığımda ne gördüğümün gayet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir