Anasayfa / Sanat / İşte Magritte pdf oku

İşte Magritte pdf oku

İşte Magritte
Bacon, Caravaggio, Cézanne, Dalí, Gaudi, Gauguin, Goya, Kandinsky, Leonardo da Vinci, Magritte, Matisse, Monet, Pollock, 
Rembrandt, Van Gogh, Warhol, Frank Lloyd Wright. Farklı ülkelerden, farklı akımlardan, sanat dünyasında iz bırakmışon yedi sanatçı. Ödüllü çizerlerin kitaplara özel çizdikleri illüstrasyonlarla her biri kendi başına da bir sanat eseri adayı olan on yedi kitap. hep kitap “İşte” dizisiyle sanatseverleri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Dizinin bu ayki kitapları, İşte Caravaggio, İşte Goya ve İşte Magritte.
 
İlk kez onun resminde beliren pek çok imge, bugün herkesin zihninde canlanıyor. Melon şapka, pipo, pofuduk bulutlar, güvercin gibi kolektif hafızamıza işleyen çalışmaları ve gerçeküstü adımları ile bugünün sanatına giden yolda muazzam bir rehber… Yıllarca gerçeküstücüler tarafından kabul edilmek için uğraşmasına rağmen onların teorilerine itaat etmeyi reddeden, kendi kurallarıyla gizemli bir evren yaratan, varolan evreni hayal ettiği ile harmanlayabilen bir sanatçı: İşte Magritte.
 
Gerçeküstücülük üzerine çalışan Patricia Allmer ile ressam ve çizer Iker Spozio’nun bu kitaba özel çizdiği llüstrasyonlar, biyografisi sanatının önemli bir parçası olan Magritte’in üzerindeki gizemi bir nebze olsun kaldırıyor.

Ayrıca Kontrol Et

İyi Tasarım Nedir? pdf oku

İyi Tasarım Nedir?İyi tasarım nedir?Hayatımızı değerli ve anlamlı hale getirmek için iyi tasarlanmış yerlerde ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir