Anasayfa / Psikoloji / Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği & Temel Konuları Anlamak ve Üstesinden Gelmek İçin Bir El Kitabı pdf oku

Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği & Temel Konuları Anlamak ve Üstesinden Gelmek İçin Bir El Kitabı pdf oku

Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği & Temel Konuları Anlamak ve Üstesinden Gelmek İçin Bir El Kitabı
Tom Nagy, son kitabında, psikologlara “yön bulma”larında değerli dersler sağlıyor. Meslek ahlakımızın pusulasının dört noktasını -yeterlik, bilgilendirilmiş onam, gizlilik, zarar ve sömürüden kaçınma-tanımlayarak başlıyor. Ardından birkaç karar verme haritası sağlıyor ve okuyucuya klinik, araştırma ve eğitim ortamlarından gerçekçi ve düşündürücü etik ikilemler ile rehberlik ediyor. Bu kitap, bize, etik uygulamanın kariyer boyu bir seyahat olduğunu hatırlatıyor. Hararetle tavsiye ederim.

Janet L. Sonne, PhD, Bağımsız Klinik ve Adli Uygulama;
California Loma Linda Üniversitesinde ek görevli profesör; APA üyesi.

Thomas Nagy’nin son kitabı, pratik, erişilebilir ve ses getiren etik rehberlik ve akılla dopdolu. Temel etik kavramların doğrudan doğruya açıklamaları, klinik, araştırma, süpervizyon, eğitim ve danışmanlık ortamlarında ortaya çıkan konuların sofistike etik analizlerine dayandırdığı kavramlarına temel sağlıyor. Etik kuralların ve yasaların uygulanmasını gösteren, zorlayıcı, gerçek yaşamdan ve psikolojinin neredeyse tüm çalışma alanlarını yansıtan kısa etik hikâyeleri kitabın tümünün içine işlenmiş görünüyor. Bu kitap, öğrencilere ve benzer şekilde meslektaşlara deneyim ürünü bir armağan.

Janet T. Thomas, PsyD, Saint Paul, MN’de bağımsız çalışma; Twin Cities Argosy Üniversitesi ile Minneapolis Saint Thomas Üniversitesinde ek görevli öğretim üyesi.

“The Ethics of Supervision and Consultation: Practical Guidance for Mental Health Professionals” kitabının yazarı.
Kitabın yardımcı kaynaklar içeren web sitesi:
http//pubsapaorg/boks/supp/essentialethics

Ayrıca Kontrol Et

Psikodrama Grup Psikoterapisi El Kitabı pdf oku

Psikodrama Grup Psikoterapisi El KitabıPsikodrama Grup Psikoterapisi Türkiye’de son on yılda büyük bir çıkış yaşamaktadır. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir