Anasayfa / Psikoloji / Vals & Partneriniz Korku Kültürü pdf oku

Vals & Partneriniz Korku Kültürü pdf oku

Vals & Partneriniz Korku Kültürü

İnsan varlığını ve ruhunu tehdit eden tehlikeye karşı gösterilen bir tepki olarak ele alınan korku, yaşam deneyimlerinden kaynaklanan, olumsuz ilişki sonucu gelişen temel bir duygudur.
İnsan yaşamındaki en büyük sorunlardan biri olan korku, karmaşık ve çatışma içinde bir zihin yaratır. Dolayısıyla şiddet yüklü ve saldırgan olması da kaçınılmazdır.

Şiddet, gerek kişisel gerekse sosyal hayatta bireylerin gündelik yaşamlarında, son dönemlerde eskiye oranla daha fazla yaşanan bir sorundur. Cinayet, intihar, trafik kazaları, silahlı saldırı, hırsızlık, tecavüz, kavga gibi örneklerle, her toplumda farklı derecelerde şiddet türleri ortaya çıkmaktadır. Ancak şiddetin, önemli bir sosyalleşme kurumu haline gelmesinde medya tarafından, belirli amaçlar için bir araç olarak kullanılması, toplumsal bir sorun olarak şiddetin araştırılması için bir alan yaratmaktadır. Medya, tüm dünyada ve Türkiye’de toplumda oluşan şiddet olaylarıyla gündemini belirlerken, şiddet haberlerinin sunum şekilleri ve haberin işleniş biçimi de bir korku kültürünün oluşumuna zemin oluşturmaktadır.

Ayrıca Kontrol Et

Gelenek İle Gelecek Arasında İslami Psikoloji pdf oku

Gelenek İle Gelecek Arasında İslami Psikoloji“İslam bir yaşam biçimidir, Batı psikolojisi insanların psikolojisini değiştirmekte ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir