Anasayfa / Ekonomi / Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Piyasaları pdf oku

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Piyasaları pdf oku

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Piyasaları
Piyasalara yeni giren herkes kendisini bir boşlukta hisseder. Shortlar, longlar, kaldıraçlar, likitler, obolar, ikili dipler, indikatörler vs. Her sektörün bir jargonu vardır. Okuduğunu ve duyduğunu anlamak ve bunları en başta doğru öğrenip, adapte olmak gerekir. Anlamadığınız bir işte para kazanabileceğinizi düşünmek, fazla iyimser bir yaklaşım olur. Hele ki etrafınızın kurtlarla dolu olduğu finans sektöründe.
Bir yatırım stratejisi bana göre üç aşamadan oluşur. Toplama, bekleme ve kâr alma. Teknik analiz, risk & para yönetimi, psikoloji ve disiplin yatırım stratejisinin önemli parçalarıdır. Bir tanesi eksik olursa, strateji maalesef çalışmaz. Araba gibi düşünün. Direksiyon yoksa, gaz pedalı yoksa, vites yoksa o arabayı nasıl sürebilirsiniz?
İşlemlerinizi, önceden planlamalı ve karşılaşılabilecek her kötü koşula karşı, maddi ve manevi hazırlıklı olmalısınız. Unutmayın ki, bizler kahin değiliz. Geçmiş grafiklere baktığınız zaman, beyniniz size hep olumlu sonuçları gösterdiği için, her işlemi kazanacağınızı zannedersiniz. Ancak gerçekler hiç de göründüğü gibi değildir.
Dünü hatırla, yarını planla ve bugün neyi görüyorsan onu trade et!

Ayrıca Kontrol Et

Değişimi Yönetmek pdf oku

Değişimi YönetmekDeğişimin gücü her yerde: yeni teknolojik gelişmeler, değişen yasal düzenlemeler, yeni patronlar ve iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir