Anasayfa / Sanat / Yeni Üzerine: Geçmişle Gelecek Arasında Kültürel Ekonomi pdf oku

Yeni Üzerine: Geçmişle Gelecek Arasında Kültürel Ekonomi pdf oku

Yeni Üzerine: Geçmişle Gelecek Arasında Kültürel Ekonomi
Düşünceler bir bağlamdan diğerine göçerken “yenilik” yaratılır ve sınırlar yeni baştan çizilir. Boris Groys, değerliyi değersizden, kültürü dünyeviden ayıran bu sınırdaki sürekli kaymaların izini sürerken sanatta yeniliğin ve bunun algılanması ve tanınmasının ardındaki süreçlerin haritasını çıkarıyor.
Modern kültürün başlıca yönlendiricileri olan entelektüel piyasayı ve arşivi harekete geçiren değiş tokuş ve değerleme ekonomilerini de mercek altına alıyor. Yeni Üzerine, öncelikle günümüzde sanatın nasıl sanat olduğunu araştırıyor. Groys, zamanımızın kültürel yapıtlarının kendilerine özgü niteliklerinin analizini yaparak okuru bir yandan da bu yapıtlar hakkında düşünmeye sevk ediyor. Derinlemesine analizleri felsefi sorularla birleştirerek modern dünyada kültür üretiminin kilit meselelerini keşfe çıkıyor.
Boris Groys, sanat eleştirmeni, medya kuramcısı ve felsefeci. New York Üniversitesi’nde Rus ve Slav Araştırmaları profesörü ve Karlsruhe Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nde kıdemli araştırmacı.

Ayrıca Kontrol Et

Yatlarda İç Mekan Tasarımı ve Algısı pdf oku

Yatlarda İç Mekan Tasarımı ve Algısı“Yüzer yapı örneği olan yatlara ilişkin, ülkemizde akademik anlamda ilk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir